top of page
На уроці математики

Сімейне навчання

Сімейне навчання (також відоме як домашнє навчання або homeschooling) – це форма, яка дає дитині можливість навчатися вдома, у родині, під наглядом і керівництвом батьків або інших дорослих замість щоденного відвідування звичайної офлайн-школи.

Що це сімейне або домашнє навчання?

Навчатися за такою формою можуть учні, чиї батьки бажають та готові самостійно організовувати освітній процес в домашніх умовах. Разом з тим учень має бути зарахованим до певного освітнього закладу, який буде відстежувати його прогрес у навчанні. Сімейне навчання в Україні можливо у будь-якому регіоні. 

Під час сімейного навчання важливим є рівень знань дитини, щоб вона не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання 4 рази на рік. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:

  • рекомендувати батькам перевести дитину на очну форму (для учнів 1–4 класів);

  • своїм рішенням перевести учня на очну форму (для учнів 5–11 (12) класів).

До того ж, школа сприяє організації процесу навчання. Учні на сімейній формі навчання отримуватимуть шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів. Вчителі допоможуть скласти індивідуальний план навчання для дитини та нададуть рекомендації щодо подальшого навчання.

Чим сімейне навчання відрізняється від інших форм дистанційної освіти?

Нагадаємо, що в Україні існують три форми індивідуальної (дистанційної) форми навчання — сімейна (домашня) освіта, екстернат та педагогічний патронаж.

Найчастіше сімейну освіту плутають з екстернатом. Наголошуємо, що на екстернаті навчаються діти, які не можуть відвідувати школу з поважних причин.

На сімейній формі навчання можуть навчатися діти, без певної поважної причини.

А педагогічний патронаж абсолютно відрізняється від сімейного навчання. Педагогічний патронаж передбачає індивідуальний супровід вчителя для конкретного учня, який за станом здоров’я не може відвідувати школу щодня. А сімейне навчання не передбачає навчання з вчителем.

Як перевести дитину на сімейне (домашнє) навчання в Україні?

Батьки також мають написати заяву щодо навчання дитини за сімейною дистанційною формою навчання. До заяви не потрібно, додавати певні документи для підтвердження, чому дитина не буде ходити до звичайної школи.

Сімейна освіта на те й сімейна, бо передбачає, що саме батьки відповідальні за навчання дитини вдома. Певні родини мають своє бачення та дійсно займаються зі своїми дітьми за зручним графіком . Це дуже цікаво, про таких батьків варто написати окрему статтю.

Та будьмо чесними, це нелегка робота: планувати та навчати дитину шкільним предметам. Іноді діти не сприймають батьків, як вчителів та не можуть зрозуміти тему чи завдання. Не хвилюйтесь, це нормально.

Тоді можлива співпраця між дистанційною школою та родиною. В таких випадках, батьки звертаються до дистанційних шкіл, які допомагають з навчанням дітей.

Ми маємо три варіанти навчання для дітей на сімейній дистанційній формі освіти:

  • Пакет “Екстерн” — це самостійне навчання за нашими навчальними матеріалами та відеоуроками.

  • Пакет “Учень” —  це навчання на онлайн-уроках у вигляді відеозаписів, у вільному режимі з доступом до всіх навчальних матеріалів. За необхідності можна відвідувати консультації з учителями.

  • Пакет “Онлайн-учень”  — це навчання на онлайн-уроках за розкладом у реальном часі. Дитина бере активну участь на уроках, спілкується з вчителем і однокласниками, та вирішує завдання на віртуальній дошці.

 Всі варіанти дистанційного навчання є ефективними для учнів на сімейній формі навчання. Вибір пакету залежить від особистих цілей учня.

Сімейна освіта в Україні є найбільш доступною індивідуальною дистанційною формою навчання, бо не потребує певних причин для переходу. Та не забувайте, що в такому випадку, навчання повністю лягає на плечі батьків. Ваш вибір —  чи ви самі займаєтесь з дитиною, чи комбінуєте різні підходи, які пропонує дистанційна Школа

 Ми робимо все можливе, щоб наші учні отримували практичні знання та отримували гарні оцінки.

bottom of page